KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15878056
nr 1587 8056
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, bildmått: 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 37x49 cm
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:06:30
10/12 16:18:14
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer